• V DOBRÉM I VE ZLÉM
Pokračování světového bestseleru Jíst, meditovat, milovat — mimořádná oslava lásky ve všech jejích podobách, včetně složitostí a problémů, které opravdová láska ve skutečném světě přináší.

Dvojice se po romantických cestách světem usazuje v USA. Elizabeth i Felipe si prošli komplikovanými vztahy i dramatickými rozvody, proto se dohodnou, že jejich láska nikdy nebude potřebovat nést pečeť manželství, které stejně není zárukou věrnosti. Záhy si však s nimi pohraje osud a jako záchrana jejich vztahu se paradoxně ukazuje právě sňatek. Felipe totiž potřebuje zelenou kartu, aby směl zůstat v USA. V době, kdy imigrační úřady věc řeší, se Elizabeth vydává na cestu, aby našla smysl a podstatu manželství. Poznává ženy z různých koutů světa od vlastní rodiny až po ženy ze starodávného kmene Hong kdesi v zapadlém koutě Vietnamu a studuje historii manželství, partnerského souladu, zamilovanosti, věrnosti, rodinných i společenských tradic, rozvodových rizik i partnerské odpovědnosti.

Elizabeth Gilbertová se narodila roku 1969 ve Waterbury ve státě Connecticut. V roce 1991 získala bakalářský titul z politologie na New York University. Poté pracovala jako kuchařka, číšnice a jako novinářka. Psala krátké příběhy o svých zkušenostech s prací kuchařky, tyto zážitky se objevily i v její knize The Last American Man (Viking Adult 2002).

Gilbertové první kniha Pilgrims (Houghton Mifflin 1997), soubor krátkých povídek, obdržela Pushcart Price a byla ve finále PEN/Hamingway Award. Poté následoval román Stern Men (Houghton Mifflin 2000) označený New York Times za vynikající knihu. Dva roky nato vyšla kniha The Last American Man (Viking Adult 2002), která byla nominována na National Book Award.

Bestselerem se staly její memoáry Jíst, meditovat, milovat (Eat, Pray, Love: One Womans Search for Everything Across Italy, India and Indonesia. Viking Adult 2006). Kniha si našla přes 7 milionů čtenářů a vyšla ve čtyřiceti jazycích. Stejnojmenný film od společnosti Paramount Pictures v hlavní roli s Julií Robertsovou a Javierem Bardenem vstoupil do kin v srpnu loňského roku.

V DOBRÉM I VE ZLÉM

  • Kód výrobku: Gilbertová
  • Výrobce: KOSMAS
  • 9788072178193
  • Dostupnost: Na skladě
  • 348,00Kč

  • Cena bez DPH: 316,36Kč